Tarifler

Tahinli-yoğurtlu fırında sebze yemeği

Tahinli-yoğurtlu fırında sebze yemeği

Tahin ve patates ne alaka dedim ilk görünce..ama bu tatla tanıştıktan sonra favori yemeklerim arasına girdi diyebilirim…Tek kelimeyle süper… Devamını oku »


Fırında Patates

Fırında Patates

Patatesi kızartma tenceresinde 1 su bardağı yağ ile kızartmamıza gerek yok..patatesleri istediğiniz şekilde doğrayıp 1 yemek kaşığı sıvı yağ ile fırında pişirebilirsiniz… Devamını oku »


Fırında Kabak

Fırında Kabak

Hem masada güzel gözüküyor..hem de damakta güzel bir tat bırakıyor.. Patates ve peyniri yakıştırırım ama kabak ve peynir??? birlikte yapıp görelim nasıl olduğunu.. Devamını oku »


Bu kez mücver nasıl yapılır öğreniyoruz..Mücver diyince akla ilk gelen bol yağda kızarmasıdır..ama vereceğim tarif ile 2 şey öğrenmiş olacağız… Devamını oku »


Taze Fasülye

 Taze Fasülye

Mutfağımda olmazsa olmaz dediğim sebzelerden bir tanesi de yeşil fasülye… Yazın en sık tüketilen sebzelerdendir. Devamını oku »


Domatesli-Ispanaklı Makarna

Domatesli-Ispanaklı Makarna

Deneme amaçlı domates ve ıspanaklı makarna aldım..ben ve eşim makarnayı çok seviyoruz….siz de seviyorsaniz verecegim tarife bayilacaksiniz… Devamını oku »


Yeşil Mercimek Yemeği

Yeşil Mercimek Yemeği

Soganin kabuklarini soyarak ince ince dograyalim. havucu da kup kup dorayalim ve tencerede erittigimiz yaga sogan ve havucu karistiralim. 3 -4 dakika Devamını oku »


Semizotu Salatası


Semiz otunu iri parçalar halinde koparıyoruz..Bilirsiniz ki salatamızın daha sağlıklı olması için sebzeleri bıçakla doğramak yerine elimizle koparıyoruz.. Devamını oku »


Hamsi Fırın Tarifi

Hamsi Fırın Tarifi

İyot açısından son derece zengin olan hamsinin zeka gelişimine çok büyük faydaları vardır. Kendisi küçük faydaları büyük, ‘denizlerin kralı, sofraların tacı olan hamsi, Devamını oku »