İrmikli Top Tatlı

İrmikli Top Tatlı Tarifi

Diyet yapanların çok iyi bilir, diyete başladım deriz ve tatlı krizlerimiz başlar ve bu krizlerle baş etmek gerçekten çok zordur. Bu yüzden siz diyet yapan ya da başlamayı düşünen takipçilerimize önerimiz bu tarifimiz gibi diyet tatlı tariflerine bir göz atmanız, buraya tıklayabilirsiniz. Baklava, şöbiyet, helva gibi hamurlu ve yüksek kalorili tatlılar yerine bu tarifleri deneyebilirsiniz.

Başlangıçta diyet tatlı tarifi çok iştah açıcı gibi gelmiyor olabilir ama inanın muhteşem lezzetli ve hiç bilmediğiniz, duymadığınız tarifler var.. Mesela hurmadan ev yapımı çikolata desem, gözünüzün önünde nasıl bir resim beliriyor, merak ettiyseniz tarifine buradan ulaşabilirsiniz.

Gelelim irmikli top tatlı tarifimize:

Malzemeler

  • 1 su bardağı irmik
  • 1 su bardağı süt
  • 1 su bardağı esmer şeker
  • Hindistan cevizi
  • Fındık

İrmikli Top Tatlı

İrmikli Top Tatlı’nın Yapılışı

İrmik süt ve şekeri bir tencerede karıştırarak lapa olana kadar kaynat. Ilıyınca top top yap hindistan cevizine bula. Sonra üstlerine fındık koyuyoruz.

İrmikli Top Tatlı, Afiyet olsun..

3 yorum

  1. Bu irmik tatlısı bu aralar meşhur olmaya başladı. Daha çok çiğ köftecilerde buna benzer hatta adı sanırım bal badem miydi, ballı badem miydi çok benzeyen bir tatlı var.

  2. Annemin favori tatlısıydı. Üç aydır eve gitmedim, gidince mutlaka irmikli top tatlısını yaptıracağım. Tadının enfes olması bir yana diğer tatlılar gibi ağır değil ve yerken ağzınızda hemencecik dağılıyor. Yanına aynı şekilde havuçlusunu da yapardı sevgili annem.

Bir cevap yazın