En Düşük Kalorili Besinler

En Düşük Kalorili Besinler

1. Marul

Listenin birinci sırasında tabi ki marul yer alıyor. Salatalarımızda mutlaka kullandığımız marulun 100 gramın sadece ve sadece 14 kalori. Ayrıca içerdiği demir, kalsiyum, A ve D vitaminleri ile besleyici ve sağlıklı bir sebzedir.

2. Domates

En düşük kalorili besinler listemizin ikinci ekranlarda ve sosyal medyada sıklıkla gördüğümüz, aynı zamanda son günlerin zam şampiyonu domates yer alıyor. Gücümüz yettiğince salatalarda ve yemeklerde kullandığımız, salçasını ve sosunu yaptığımız domatesin 100 gramında sadece 17 kalori var. C vitamini açısından zengin bir sebze olan domates; güçlü bir bağışıklık sistemi ve sağlıklı bir cilt için tüketilmesi gereken besinlerden.

3. Kereviz

Şahsen nasıl yenir ya da tadı nasıldır bilmiyorum ama hem 100 gramı 40 kalori hem de vitamin ve lif aşısından zengin bir sebze. Siz bana bakmayın, tüketmekte fayda var. Bende notlarımın arasına alıyorum, denemekte fayda var.

4. Kuşkonmaz

Kuşkonmaz sebze midir, yoksa meyve midir konularına girmeden besin olarak adlandıralım. Kuşkonmaz yüksek B ve C vitaminleriyle tam bir vitamin deposu ve diyet yapanlar dikkat: metabolizmayı da hızlandırıyor ve 100 gramı sadece 26 kalori

5. Semizotu

Yıllarca tadını bile bilmediğim sebzelerden birisi de semizotudur. Güzelce yıkadıktan sonra, çiğ olarak  üzerine sarımsaklı yoğurt ekleyerek muhteşem lezzetli bir diyet salata tarifi elde ettik. Denemek isterseniz salata tarifi için burayı tıklayın.. Semizotu yüksek miktarda omega-3 içeriyor ve 100 gramı sadece 30 kalori.

6. Karnabahar

Listemizin ve şahsen benim de son sıramda karnabahar yer alıyor, karnabaharın 100 gramı 30 kalori. Düşük kalorisi, güçlü bir antioksidan olması ile sık tüketilmesi gereken bir sebze. Kendime not karnabahar’ı da denemelisin 🙂

Bir cevap yazın