Elma Diyeti

Elma Diyeti

Elma diyeti kısa zamanda kilo vermek, zayıflamak isteyenler için uygulanabilecek kolay ve sağlıklı bir diyettir.

Elma diyeti ile bir haftada 3 kilo vermek mümkündür. Lifli ve tok tutan besin alma prensibine dayandırılan elma diyeti ile bir haftada 5 kilo verebilenler de vardır.

Elma diyeti zengin fakir emekli dul ve yetim herkes tarafından kolayca uygulanabilir bir diyettir. Pahalı ve üst düzey ekonomi sınıfı insanlara değil tüm insanlığa hitap eder.

Fresh appetizing apple and brightly colored dumbbells tied with a measuring tape. Slight reflection, white background, focus on the apple

Elma diyetinin sırrı bir hafta boyunca elma bahçesine düşmüş ve yiyecek başka hiçbir şey olmadığını varsaymanızla daha kolay uygulanabilir bir diyettir aslında. Diyetin özü elma yemekten ibarettir. Hem de günde 2 kilogram elma tüketimi önerilmektedir. Lifçe zengin olan elma kanda biriken inatçı lekeleri yani yağları siler süpürür. Mideyi tatmin edecek derecede tok ve memnun kılar. Arka planda ise sinsi sinsi başka işler dönmektedir. Metabolizma yağlara savaş açmıştır ve yağlar bir hafta boyunca büyük bir hezimete uğrarlar. Diyete devam edilmesi savaşın sürdürülmesi anlamına gelse dahi vücut için lazım olan diğer mineral, vitamin ve yağ alımının tamamen durması dengede bir takım yaralar açabilir. Bu nedenle her gün sadece 2 kilogram elma + su  tüketmeye dayalı elma diyeti bir haftadan fazla uygulanmamalıdır.

Yağlarla savaş tüm hızıyla sürerken aynı zamanda vücudun bağışıklık sisteminde meydana gelen zayıflamalar ve hastalıklara karşı vücut direncinin düşmesi diyetin uzatılması halinde yaşanacak başlıca olumsuzluklardır. Bu nedenle 1 haftaya sadık kalmakta fayda var.

diyetto | bizi takip edin, formda kalın..

1 Yorum

Bir cevap yazın