Sabah sporu

1. Yürüyüş

Yürüyüş

 

Sabah sporu için yürüyüş size en eğlenceli egzersiz olarak gelmeyebilir, katılıyorum ancak işe yaradığı konusunda bize güvenin.
Farklı egzersizler yapmak için zamanınızın olmadığı sabahlarda tempolu bir yürüyüş yeterli olacaktır.

2. Yoga..

yoga

 

Sabah sporuna başlangıç ya da spor sonrası dinlenmek,sakinleşmek için yoga yapabilirsiniz. Yoga ile başladığınız bir günde kaslarınız gün boyunca güçlü ve esnek olacaktır.
Yoga zihninizi temizler ve vücudunuzu dengeler,rahatlatır. Eğer stressiz ve rahat bir gün geçirmek istiyorsanız güne yogayla bsşlayabilirsiniz.

3. Ağırlık çalışma..

Ağırlık çalışma

 

Güç çalışması yapmadan sabah sporumuz tamamlanmış sayılmaz. Çoğumuz spor olarak cardio yapıyor ve kaslarımızı unutuyoruz, halbuki çok hafif ağırlıklarla da olsa kaslarımızı çalıştırmalıyız.

4. Mekik..

mekik

 

Öncelikle sırtınız ve boynunuzu incitmemeye özen gösterin ve çok fazla tekrar yaparak karın kaslarınızın gün boyunca sızlatmayın.
10-15 mekik ile başlayıp zamanla 30’a kadar çıkmanız yeterli olacaktır.

5. Jumping Jacks..

Jumping Jacks

 

Zıplayıp bacakları iki yana açıp kolları uzatarak baş üstünde birleştirme ve sonra gene zıplayıp kolları ve bacakları kapatma ve bunu tekrarlama şeklinde yapılan egzersizdir.
Vücuttaki bir çok kas grubunu çalıştırdığından ve kolay bir egzersiz olduğundan iyi bir sabah egzersizidir.

6. Squat..

Arkadaşlarınızla spor yapın

 

Bu egzersizi yaparken çok fazla tekrar yapmayın ve dengenize dikkat edin. Bacak kaslarınız ciddi bir şekilde çalıştıracak bir egzersizdir.

7. Şınav..

Şınav

 


Zor bir egzersizdir, çok fazla tekrar yapmamaya çalışın ve sayıyı yavaş yavaş arttırın.
Çok zorlanırsanız ellerinizi duvara, masaya ya da bir sandalyeye dayayarak yapabilirsiniz, böylece egzersiz kolaylaşacak ve daha çok tekrar yapabileceksiniz.

8. Esneme..

esneme hareketleri

 

Esneme(açma/germe) hareketlerini yapmadan yapacağınız hiç bir egzersiz tam anlamıyla işe yaramayacaktır. Egzersize başlamadan önce ve tamamladıktan sonra yapmayı ihmal etmeyin.